Konferencja EcoCo LIFE

10.12.2018

 EcoCoLIFE 640

 

Konferencja końcowa projektu EcoCo LIFE, Stirling (Szkocja) - 6 grudnia 2018 r.

W dniu 6 grudnia 2018 r. w Stirling (Szkocja) miała miejsce konferencja końcowa projektu EcoCo LIFE Scotland – Implementation of integrated habitat networks to improve ecological coherence across the CSGN (LIFE13 BIO/UK/000428).Była ona także okazją do zaprezentowania i omówienia efekty kilku innych projektów LIFE realizowanych - podobnie do EcoCo LIFE - przez Scottish Natural Heritage i mających podobną tematykę, tj. dotyczących metod ochrony siedlisk nieleśnych (przede wszystkim mokradłowych) na terenie centralnej Szkocji. 

W trakcie konferencji, w ramach sesji The benefits that connections to nature bring to people, dr Piotr Mikołajczyk, Koordynator projektu LIFE Green-Go! Carpathians zaprezentował projekt – z naciskiem na wypracowane przez niego rezultaty o wysokim potencjale do upowszechniania i replikacji na innych obszarach, tj. analizę kształtowania ciągłości ekologicznej oraz użycie aplikacji mobilnej i geoportalu do inwentaryzacji i mapowania elementów zielonej infrastruktury.

Strona projektu EcoCo LIFE

Zobacz również

Projekt LIFE16 GIE/PL/000648 jest dofinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu LIFE oraz przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
© Centrum UNEP/GRID-Warszawa 2018-2019