Karpackie gminy opracowują projekty związane z zieloną infrastrukturą

25.02.2019

mountains 2532800 1280

Trwa konkurs na opracowanie studium przypadku wraz z planem działań związanych z kształtowaniem zielonej infrastruktury. Termin złożenia prac upływa 31 października 2019 roku.

Karpackie gminy z Województwa Podkarpackiego, Małopolskiego i Śląskiego pracują nad swoimi projektami związanymi z zieloną infrastrukturą.

Wkrótce nadejdzie wiosna, a wraz z nią czas na prowadzenie terenowej inwentaryzacji elementów zielonej infrastruktury. Na razie jednak trwają prace kameralne, które wspieramy poprzez przygotowanie Bazy Wiedzy. Można tam znaleźć materiały dotyczące roli i znaczenia zielonej infrastruktury oraz łączności ekologicznej dla ochrony różnorodności biologicznej i zrównoważonego rozwoju lokalnego, zależnego m.in. od dostępu do usług ekosystemowych. Na platformie znajdują się również materiały w języku angielskim. Serdecznie zapraszamy wszyskich zainteresowanych do pogłębiania swojej wiedzy.

Trzymamy kciuki za wszystkie zespoły konkursowe i czekamy na wyniki ich pracy!

 

Zobacz również

Projekt LIFE16 GIE/PL/000648 jest dofinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu LIFE oraz przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
© Centrum UNEP/GRID-Warszawa 2018-2019